ویکی امنیت

هکتیویسم (Hacktivism)

هکتیویست‌ها معمولاً برای مقاصد سیاسی، حمله به شرکت‌ها، دولت‌ها، سازمان‌ها و یا افراد، دست به عمل هک می‌زنند. این گروه‌ها ممکن است وب‌سایت‌ها را خراب کنند، ترافیک سایت را به جاهای دیگری هدایت کنند، حمله‌های انکار سرویس را اجرا کرده و برای نیل به اهداف خود اطلاعات را به سرقت ببرند.
در سال ۲۰۱۱ گروه هکتیویست LulzSec با حمله به شرکت سونی، PBS، سنای آمریکا، CIA، InfraGard نهاد وابسته به FBI و چند سازمان دیگر در صدر اخبار حکمرانی کردند، و پس از ۵۰ روز پراکنده شدند.
Anonymous (بی‌نام-ناشناس) یک گروه هکرهای بین‌المللی بود که به خاطر از کار انداختن وب‌سایت‌هایی در السالوادور، اسرائیل و تورنتو از طریق حملات انکار سرویس مظنون شناخته شدند. هکرهایی که به این گروه نسبت داده شده بودند با حمله به Booz Allen Hamilton حدود نودهزار آدرس ایمیل مربوط به پرسنل نظامی ‌ایالات متحده را افشا کردند.
تنوع و تعداد قربانیان این حملات نشان می‌دهد که هر شرکتی می‌تواند در معرض خطر باشد، اگرچه درصد بسیار کمی از سازمان‌ها هدف حمله‌ی هکتیویست‌ها قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید که سازمانهای اجرایی قضایی، تا کنون تعداد زیادی از اعضای LulzSec و Anonymous را دستگیر کرده اند.
رمزنگاری بهترین راه برای مصون ماندن در مقابل هکرها و دسترسی‌های غیرمجاز به داده‌های حساس می‌باشد.

بازگشت به لیست